Vārda dienas: Alnis, Andulis
Trešdiena, 19. janvāris, 2022.
Teksta versija Lielāki burti
Meklēt
Saldus novada pašvaldības
Zaņas pagasta pārvalde

Adrese juridiskā:
Striķu iela 3, Saldus, LV - 3801
Adrese faktiskā:
„Zaņas  pamatskola”, Zaņas pagasts,
Saldus novads, LV – 3897
Tālrunis:29398044
E-pasts:

Mājas lapa: www.zana.lv
 
Aktualitātes sportā
drukāt drukāt
Starppagastu spēles ‘’Dienvidi 2014’’ (19.03.2014.)
     Šogad jau 11. reizi notika starppagastu spēles ‘’Dienvidi’’, kur pirmo reizi to pastāvēšanas vēsturē piedalījās arī Pampāļu pagasts. Par kausu cīnījās 15 ieskaitēs gan vīrieši , gan sievietes dažādos sporta veidos.
     Zaņas komanda šogad ierindojās 4. vietā, bet bijām priecīgi, ka varējām piedalīties visos sporta veidos un iegūt ieskaites, jo demogrāfiskā situācija ir tāda, kāda ir. Kā jau katru gadu mums bija savi spēcīgie sporta veidi – šaušana un novuss, kaut tie ir arī individuālie, bet mums ir ļoti apzinīgi sportisti, kas šīm sacensībām gatavojas katru gadu. Liels prieks arī par tiem mūsu pagasta iedzīvotājiem, kas mēroja garo ceļu no savām uzturēšanās vietām citos novados vai pagastos. Vairāki dalībnieki brauca no Rīgas, Ventspils, Saldus un Liepājas, lai pārstāvētu Zaņas pagastu šajās novadam nozīmīgajās sporta spēlēs. Bija sporta veidi, kur pietrūka sportiskās veiksmes kā futbols un florbols.
       Pēc statistikas mūsu pagasts vēl jau projām ir viens no līderiem dalībnieku skaita ziņā, šogad tikai par 1 dalībnieku vairāk bija Nīgrandes pagastam – 148. Arī individuāli mums bija liela pārstāvniecība – 69 dalībnieki, no kuriem 4 daļa bija sievietes.
       Lielu paldies saku visiem, kas pārstāvēja mūsu pagastu tradicionālajās sporta spēlēs un ceru uz turpmāku sadarbību.
                                         Sporta darba organizators - S.Gedominskis
Sporta svētki Zaņā ‘’ Vasara 2013’’! (10.09.2013.)
Jau vairākus gadus Zaņā notiek vieni no lielākajiem sporta svētkiem novadā, kas šogad pulcēja 150 dalībniekus un vairākus desmit līdzbraucēju un skatītāju, kuri atbalstīja savus draugus un radus .    
Šogad sacensības notika šadās disciplīnās : Futbols, volejbols, streetbols, stafete, baļķu mešana, šautriņu mešana, šaušana ar pneimatisko ieroci un krucifikss! Visvairāk dalībnieku piedalījās šaušanā – 99. Šie sporta svētki bija īpaši ar to, ka šoreiz tika nomainīta disciplīna un varējām vairākas reizes ņemt dalību sporta veidos. Dalībnieki bija ieradušies no Saldus, Pampāļiem, Kursīšiem, Ezeres, Nīgrandes, Rīgas un Ugāles, kas ļoti cītigi piedalījās visās disciplīnās.  Šis gads bija jubilejas gads komandai ‘’Hanibāli’’ jeb Ķēpuļu ģimenes veidotai komandai, kas piedalījās sporta spēlēs jau 5 gadu pēc kārtas zem viena nosaukuma.  Noteikti liels paldies jāsaka sporta svētku atbalstītājiem, kas mūs šajos svētkos priecēja ar lieliskām balvām : Zaņas pagasta pārvalde, Gjensidige, Norplast, Z/S Krasta iela 7, Z/S Mēneši, Z/S Daniels, K/S Dzirnaviņas, SIA Rubīns AVL, Egils Ernšteins.
            Sporta svētkos bija noslēgums arī futbola turnīram, kas norisinājās otro vasaru ‘’ Zaņa 2013’’. Šogad piedalījās 5 komandas : Zaņa, Kalni, Nīgrande, Grieze un Zaņa Real. Spēles notika 2 menešus un izspēlējām 16 spēles 2 apļos. Komandas uz spēlēm ieradās, kā vien varēja, kooperējoties savā starpā vai ar satiksmes autobusu. Piemēŗam, bija sportisti, kas atstāja labības laukus, lai tikai paspētu uz futbola spēlēm, vai arī tika mainīti plāni saistībā ar atpūtas pasākumiem. Šī vasara bija veiksmīga komandām Greize un Kalni, kas ļoti vēlējās būt turnīra tabulas aukšgalā.  Tas šīm komandām arī izdevās, Grieze bez zaudējumiem noslēdza turnīru 1. Vietā un Kalni 2. Vietā. Turnīra laikā varēja pamanīt, ka jūtami uzlabojas dalībnieku sportiskā forma un praktiskās iemaņas. It īpaši to varēja manīt tādās komandās, kā Zaņa Real un Nīgrande, kur lielu daļu no komandas sastādīja puiši līdz  18 gadu vecumam. Sportisti atzina, ka šis ir izdevies turnīrs un ar lielu prieku viņi labprāt piedalītos arī turpmāk.
 
  1. – Greize
  2. – Kalni
  3. – Nīgrande
  4. – Zaņa
  5.  - Zaņa Real
Šaušanas sacensības! (08.01.2013.)
Zaņas pagasta sporta angārā 2013. gada 13. janvārī plkst. 11.00. notiks šaušanas sacensības (skat. afišu). Sacensības tiek organizētas Saldus novada pašvaldības projekta "Sabiedrisko centru attīstības turpinājums Saldus novadā" ietvaros. Projektu finansē Sorosa fonds - Latvija un Saldus pašvaldība.
Šī paša projekta ietvaros notiks nodarbības šaušanā:
14.01.2013 (19:00)
15.01.2013  (16:30)
16.01.2013 (19:00)
17.01.2013 (16:30)
18.01.2013 (19:00).
Sporta svētki "Vasara - 2012" rezultātu tabula (23.08.2012.)
STAFETE
Vieta Komanda Laiks
1 Purinam (Ezere) 6.25:75
2 Fraķi (Zaņa,Ugāle) 8.01:37
3 Hanibals (Saldus) 8.29:83
4 Kalni (Nīgrande) 13.27:94
5 Pampāļi 14.58:62
6 ALKO (Zaņa) 23.15:62

FUTBOLS
Vieta Komanda (No kurienes)
1 Gold Miners (Zaņa, Ruba)
2 Purinam (Ezere)
3 Fraķi (Zaņa, Ugāle)
4 Lāčplēši (Kursīši)
5 Kalni (Nīgrande)
6 SK Garāža (Nīgrande)

Sporta spēles DIENVIDI (03.04.2012.)
      Jau vairākus gadus Zaņa ņem dalību starppagastu sporta spēlēs ‘’Dienvidi’’, kuras organizē Vadakstes pagasts. Sacensības notiek 10 sporta veidos, no kuriem viedojas 15 ieskaites. Sīvā konkurencē šogad mūsu pagastam izdevās savā īpašumā iegūt ‘’ Dienvidi’’ ceļojošo kausu.
       Šajā gadā Zaņas pagasta komandā piedalījās 83 sportisiti, no kuriem 60 bija vīrieši un 23 sievietes. Kopā mūsu sportisti izcīnīja 59 medaļas. Šogad mazliet nepaveicās sieviešu volejbolā, kurā mūsu sportistes palika ārpus godalgotām vietām, tāpat arī zemledus makšķerēšanā neviens no mūsu sportistiem neieguva medaļas, bet pārējos sporta veidos savu medaļu kolekciju paplašināja daudzi Zaņas sportisti.
       Visaktīvākie sportisti bija Oskars Ozoliņš un Dita Gedominska, kas attiecīgi piedalījās 8 un 5 sacensībās iegūstot 5 (O.O.) un 4 (D.G.) medaļas. Lielu darbu veica visi sportisti, par ļoti pašaizliedzīgu dalību jāpiemin Nelda Žentiņa, kas basketbolā un volejbolā cīnījās ar rokas traumu un izlaižot autosacīkstes. Noteikti, ka jāpiemin Egils Ernšteins, Roberts Samats un Ginta Samata, kuru ģimeni var nosaukt par vienu no sportiskākajām pagastā, jo uz pjedestāla kāpa visi ģimenes locekļi, saņemot 2, 3 un 1 medaļu.
       Lielu paldies saku visiem sportistiem un atbalstītājiem, ceru uz turpmāku sadarbību!

                                                         Zaņas pagasta sporta darba organizators
Sandis Gedominskis

Ziemas gonkas "Rukmāri" kopvērtējumi (08.02.2012.)
Saldus novada jauniešu sporta spēles Zaņā !!

     Kaut arī laiks nelutināja sportistus, tomēr bija ieradušās uz spēlēm 7 komandas no Saldus, Zvārdes, Šķēdes, Kalniem, Jaunauces un Zaņas.
     Šoreiz gan lielais sports tika nolikts malā citai reizei, bet tas nemazināja sacensību garu komandām. Katrai no tām vajadzēja veikt 7 kontrolpunktus ar uzdevumiem tādiem kā basketbola soda metieni, florbola soda metieni, šautriņu mešana, sporta erudīcija, aklā stafete, tilta būvēšana, vaterpongs un beigās komandu cīņas pūšbolā.
Spraigas cīņas par rezultātiem notika visos kontrolpunktos, sporta erudīcījā labākie izrādījās Šķēdes komanda, bet tiltiņa būvēšanā Zaņas. Starp šim komandām arī izvērtās vispraigākā cīņa par kausu, tikai ar nelielu punktu pārsvaru mājniekiem izdevās kausu paturēt savā īpašumā !! Liels prieks bija redzēt visus jauniešus Zaņas pusē.